Zrcadlo, pověz mi, kdo se skrývá ve vnitř!

15. dubna 2011 v 17:54 | Tarumipu |  Tarumipu

Zrcadlo, pověz mi, kdo se skrývá ve vnitř!


Zrcadla, věční nepřátelé, proč... oni nelžou, pokud ovšem ona sama nejsou karikaturami, pokroucenými napodobeninami krásy a ideálů. Jednou se do něj všichni bez rozdílu podíváme. Nemyslím, ale podívat se jen tak, jakpak nám to dneska sluší. Podíváme se hloub, tak hluboko, že se nám zatočí hlava a spadneme do svého nitra! Už se začínáte bát, ne? A proč ne? Nikdo nejsme tak dobrý člověk, který se nemusí schovávat sám před sebou, nikdo... ani Vy.
Jsem smířená s tím, co tam najdu a uvidím, ale co Vy, co tam najdete? Špínu, pomluvi a stvoření jménem Alter ego, jeho se bojte! Protože od něj neutečete, od této chvíle se mu neschováte a ani už nebudete moct předstírat, že neexistuje. Alter ego, není v podstatě nic a přesto nese Vaše jméno, jak bude vypadat, bude to malá cůpkatá holčička či nenápadná dívka, otloukánek, kterého jste už nemohli v sobě vystát a tak jste ho zahnali do kouta nebo cílevědová mrcha zahalená do černého sametu? Kdopak se na Váš tak bezelstně či povíšeně divá? Ale nekřivděme pánům, oni by snad mohli narazit na malého uličníka s rozbitými koleny, malého kloučka s nudlí u nosu, co tak svědomitě počítá rovnice nebo tam snad najdou napomádovanýho frajírka? Tak co kdo pak jste, co jste se dozvěděli, čekají tam na Vás vaše odkopnutá stará já, na kterých jste se Vy sami dopustili největšího zločinu nebo to co by jste chtěli bytostně být... Nebo jste snad nenašli nic?
Nevím koho litovat víc. Toho, kdo zamlčel svou minulost, toho, kdo se stotožnil s bezcharakterní bestií? Ani jednoho z Vás litovat nebudu, možná proto že se mi hnusíte a možná proto že máte ve svém životě aspoň něco. Ale co má říkat ten co nenašel nic, co vlastně je, byl a bude? Představte si prázdnotu, černočernou tmu, iracionální nic ve Vás samotných. Zamyslete se nad tím co by jste cítili. Máte vůbec představu jaké to je? A to jste si možná zrovna říkali, jací jste chudáčci, že Vás jako dítě každý šikanoval, jak Vám brali svačinku od maminky, jak jste 3x opakovali devátý ročník zakladní školy a jak Vás kvuli tomu šikanoval Pepa Hromádka z I. C...
Ti, co tam nenašli nic, co jste dosud celý život dělali? Zasmáli jste se někdy, plakali jste snad nebo se ze srandy sázeli, kdo plivne proti větru? Lituji Vás, proto že Vy životem proplpuváte jako by nic, ničeho si nevšímáte, nic nevnímáte, jste v podstatě zhmotněné nic. Ale to nemyslím zle, jako že jste blbci, myslím to tak, že život, ta věc, kterou by si měl každý užít naplno a vážit si jí, pro Vás nic neznamená... Vy nežijete, ale pouze přežíváte! Nestydíte se takle život promrhat?
A jak dokážete tímto způsobem byť jen přežívat? Každý žijeme jen jednou a to je škoda nebo možná dobře, nevím, ale neužít si to je naprostá absurdita!
Lituji Vás opravdu moc, ale nebudu se Vámi už víc zabívat, byla by to nesmyslná ztráta času a já si svůj čas a život míním užít. Nechci ale, aby jste se začli zžírat myšlenkami jak nicotní jste, začněte raději s tím něco dělat, jinak bych musala Vámi začít opovrhovat a to opravdu nechtějte.

PS.:Pro některé z Vás, kteří nechápou, Alter ego je latinsky Druhé já.
Veškeré komentáře přivítám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama