Duben 2011

Zrcadlo, pověz mi, kdo se skrývá ve vnitř!

15. dubna 2011 v 17:54 | Tarumipu |  Tarumipu

Zrcadlo, pověz mi, kdo se skrývá ve vnitř!


Zrcadla, věční nepřátelé, proč... oni nelžou, pokud ovšem ona sama nejsou karikaturami, pokroucenými napodobeninami krásy a ideálů. Jednou se do něj všichni bez rozdílu podíváme. Nemyslím, ale podívat se jen tak, jakpak nám to dneska sluší. Podíváme se hloub, tak hluboko, že se nám zatočí hlava a spadneme do svého nitra! Už se začínáte bát, ne? A proč ne? Nikdo nejsme tak dobrý člověk, který se nemusí schovávat sám před sebou, nikdo... ani Vy.
Jsem smířená s tím, co tam najdu a uvidím, ale co Vy, co tam najdete? Špínu, pomluvi a stvoření jménem Alter ego, jeho se bojte! Protože od něj neutečete, od této chvíle se mu neschováte a ani už nebudete moct předstírat, že neexistuje. Alter ego, není v podstatě nic a přesto nese Vaše jméno, jak bude vypadat, bude to malá cůpkatá holčička či nenápadná dívka, otloukánek, kterého jste už nemohli v sobě vystát a tak jste ho zahnali do kouta nebo cílevědová mrcha zahalená do černého sametu? Kdopak se na Váš tak bezelstně či povíšeně divá? Ale nekřivděme pánům, oni by snad mohli narazit na malého uličníka s rozbitými koleny, malého kloučka s nudlí u nosu, co tak svědomitě počítá rovnice nebo tam snad najdou napomádovanýho frajírka? Tak co kdo pak jste, co jste se dozvěděli, čekají tam na Vás vaše odkopnutá stará já, na kterých jste se Vy sami dopustili největšího zločinu nebo to co by jste chtěli bytostně být... Nebo jste snad nenašli nic?
Nevím koho litovat víc. Toho, kdo zamlčel svou minulost, toho, kdo se stotožnil s bezcharakterní bestií? Ani jednoho z Vás litovat nebudu, možná proto že se mi hnusíte a možná proto že máte ve svém životě aspoň něco. Ale co má říkat ten co nenašel nic, co vlastně je, byl a bude? Představte si prázdnotu, černočernou tmu, iracionální nic ve Vás samotných. Zamyslete se nad tím co by jste cítili. Máte vůbec představu jaké to je? A to jste si možná zrovna říkali, jací jste chudáčci, že Vás jako dítě každý šikanoval, jak Vám brali svačinku od maminky, jak jste 3x opakovali devátý ročník zakladní školy a jak Vás kvuli tomu šikanoval Pepa Hromádka z I. C...
Ti, co tam nenašli nic, co jste dosud celý život dělali? Zasmáli jste se někdy, plakali jste snad nebo se ze srandy sázeli, kdo plivne proti větru? Lituji Vás, proto že Vy životem proplpuváte jako by nic, ničeho si nevšímáte, nic nevnímáte, jste v podstatě zhmotněné nic. Ale to nemyslím zle, jako že jste blbci, myslím to tak, že život, ta věc, kterou by si měl každý užít naplno a vážit si jí, pro Vás nic neznamená... Vy nežijete, ale pouze přežíváte! Nestydíte se takle život promrhat?
A jak dokážete tímto způsobem byť jen přežívat? Každý žijeme jen jednou a to je škoda nebo možná dobře, nevím, ale neužít si to je naprostá absurdita!
Lituji Vás opravdu moc, ale nebudu se Vámi už víc zabívat, byla by to nesmyslná ztráta času a já si svůj čas a život míním užít. Nechci ale, aby jste se začli zžírat myšlenkami jak nicotní jste, začněte raději s tím něco dělat, jinak bych musala Vámi začít opovrhovat a to opravdu nechtějte.

PS.:Pro některé z Vás, kteří nechápou, Alter ego je latinsky Druhé já.
Veškeré komentáře přivítám.

Vy si opravdu myslíte, že víte co znamená peklo?

5. dubna 2011 v 15:17 | Tarumipu |  Tarumipu

Vy si opravdu myslíte, že víte co je peklo?


Tak to Vás zklamu, protože vy nemáte vůbec tušení co peklo je. Oprava, my nevíme, co je peklo. Ani já to nevím. Ne toužím to poznat, ne to opravdu ne. Ale mám o něm názor. Ano tu kacířskou myšlenku, která nese zaujaté poselství, které nikdy nebylo a ani se nikdy nebude tvářit jako něco objektivního. Můj názor to nepotřebuje, nepotřebuje být chladně diplomatický, on má jediný úkol, křičet a volat do dálky můj vzdor či sympatie.
Ale vraťme se k peklu. Co nám toto slovo o sobě prozrazuje, vcelku nic ono ale počítá s tím, že my známe jeho význam. Jeho význam obsažen v pěti písmenech, to s jakou vražednou úderností ho můžeme vyslovit, to mu hraje do karet. To slovo na nás působí stejně jako chladná čepel bajonetu v našich ledvinách. Zajímavé slovo.
A co jeho význam? Peklo, ne nemyslím, že je to nějaké místo, považuji ho spíš za pocit. Tichý a trpký pocit, který se plíží naší myslí a když mu dáme šanci... vyskočí jako šelma a plně nás pohltí, rozsápe a zadáví. Ale jenom v naší mysli...
Zžíravý pocit, pocit nejistoty, smutku, beznaděje. Jak to dopadne, jak dlouho vydrží člověk takle žít? Ale proč to vůbec řešit, vždyť je tu náš věrný přítel, říká si Provaz. On nás neopustí ani v zachvatu smutky nebo vzteku z beznaděje. Bude vždy při nás věrně stát, tak proč mu všichni tak křivdí? Jste bezmocní, únikový východ nikde, už jste z toho vzteklí, ublížujete sobě i vašim blízkým. Ale já jsem tě opravdu nechtěl praštit. Ale to již vidíte jen ono známe gesto "mlč a zmiz". Opět zůstáváte sami, stejně beznadějní, jste tak vzteklí z toho, že spíš brečíte než křičíte a to vše se ještě zhoršuje. Má cenu vůbec v tom všem ještě pokračovat? Všichni Vás opustili, jste sami úplně sami, směje se Vám tenký hlásek ve vnitř hlavy. Ovšem zbyl tu někdo kdo Vás má stále rád a v této bezútěšné situaci Vám nabízí otevřenou náruč. No neříkejte, že jste na něj zapoměli, na zachránce, který za to nechce nic. Jo, takovej je Provaz.
Teď ale nastává ještě větší peklo, dokázat sáhnout na vlastní život. Tolikrát si řeknete, že dneska to už vážně uděláte, pokáždé bude ale chybět ta odvaha nebo snad šílenství. A přitom je to tak jednoduché a lákavé skoncovat už s tím vším, pořád nám ale v tom konečném a nevratném rozhodnutí stojí to, že litujeme svůj život jen tak ukončit, předčasně, svoji rukou... není to hřích?
A tak raději znovu a znovu přožíváme ty samé stavy, kdy si připadáme opuštění a bezmocní, nemáme sílu teto kruh přerušit a navléknout si na krk osudovou smyčku. Tak kdy se konečně odvážíme to skončit?
Toto je opravdové peklo...


Myslím, ne nemyslím, já to vím, že to skončí jen opravdový blázen, není to začarovaný kruh a pokud budeme věřit a vědět, že jediný nás přítel není Provaz, pak a teprve opravdu jen potom zjistíme, že peklo má i východ. Stačí hledat zelený nápis EXIT.PS.: Doufám, že se bude líbit a uvítám jakékoliv komentáře.