Procházka

2. prosince 2010 v 20:43 | JanexD |  Šrot

Procházka   Ocitáte se na místě, kde kvůli té zatracené mlze nevidíte ani špičku svého vlastního nosu. Okolo rostou stromy, ovšem ani jeden lístek na nich, jen je tak zvláštně porůstá vlhký mech a visí z nich divné bílé cáry. Dáváte se do pohybu, kam koliv jinam hlavně ne tady, myslíte si a honem zpěcháte pryč. Za nedlouho si všímáte, že nevíte kam jdete a mlha nebere konce, pod jedním ze stromů cosi zpozorujete. Přicházíte o trochu blíž, aby jste zjistili co to je, zmítá Vámi hrůza, pod stromem sedí jakási osoba, je všek průhledná a vytvarovaná pouze z různých kuželů, bez obličeje a spíše připomínající hrubí načrt člověka. Ona věc k Vám, ale začíná natohovat ruce a snáží se Vás uchopit za nohy. Ihned se otáčíte a utíkate pryč.
   Mlha pomalu polevuje, dostáváte se do jakého si parku, vypadá vcelku klidně. V dáli parku vidíte různé lidi jak venčí své psi. Když se dostáváte blíž, všímáte si, že psi venčí lidi. Co to má být!?! Raději spěcháte k rozcestníku opodál, tam jsou tři šipky: LES (tam už vás, ale nikdo nikdy nedostane), SKLÁDKA  a ZOO. Pod názvem ZOO je napsáno droboučkým písmem Exit. Sláva!
   Vyrážíte směrem k ZOO, cestou parkem zpozorujete jistou podivnost. Je velká, béžová a leží přímo na trávě. Po odborném přezkoumání zjišťujete, že se jedná o housku, kterou jste měli minulí týden k svačině, ano právě ta, co vám tak dlouho ležela v žaludku.Ovšem asi 500x větší. Z kapsi vytahujete centrofix (jinak také známí jako lihovka) a teď se jí pomstíte!!! Velkým písmem jste na ni napsali: HOUSKA SMRDÍ !!!  Spokojeni se svou pomstou odcházíte od té bestie housky.
   Konečně jste došli do ZOO, hned u dveří dovnitř Vás odchytla průvodkyně a ochotně Vám nabízí prohlídku, její výřečnosti nemůžete říct ne. "Prosím: nekrmte, nehlaďte. neotevírejte a neodnášejte exponáty z naší ZOO! Děkujeme!" Snažíte se vymyslet co Vás za exponáty bude čekat. To už se, ale dostáváte s průvodkyní k těm prudce jedovatým. Ano, je to zákeřný druh, Slovíčka anglická. Jste naprosto paralizováni jejich strašlivostí a raději rychle s průvodkyní odcházíte pryč. Následují o nic míň hrůzostrašné, naštestí nejedovaté Slovní úlohy, jejich latinské jméno je Vypočítej něco z ničeho. Na konci Vaší prohlídky už čekají miloučké a heboučké Chemické rovnice. Prohlídka byla poměrně poučná, ale vy máte hlad. Z rohu posezení opodál na Vás kouká automat s jídlem, hladově k němu běžíte. Automat má vtipný název Exit, ale co si dáme k jídlu? Jeho nabídka potravin je taky docela divná: HODINA DĚJEPISU, DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ, PŘEDNÁŠKA a jako poslední je nabídnuta MATURITA. Hmm, nabídka je velice lákavá přesto, že je naprosto nepochopitelná.
   Neodoláte a vyberete si tlačítko s názvem HODINA DĚJEPISU, zmáčknete a čekáte... automat vás vcucnul spodním otvorem do svých útrob.
   "Okamžitě vstávej! Copak si myslíš, že je tohle holubník!!!" uječeným hlasem Vás probouzí dějepisařka. Očividně jste museli usnout...

"Tak co, jaká byla procházka myslí?" ptá se Váš průhledný a kuželovitý soused v lavici.
PS: Dost velký pokus ani pořádně nevim jak mě to dneska napadlo. Doufám, že jste pochopili tu poslední větu, ta měla znamenat, že se vás na to zeptá (podle vás) váš normální soused v lavici a vy než mu odpovíte tak se na něj otočíte a vidíte vedle vás tu průhlednou bytost, před kterou jste utekli z mlžného lesa. (jen poznám pro ty méně chápavější, nebo zkrátka proty co neznaj moje myšlenkový pochody :))
Doufám, že se bude líbit a uvítám komentáře.
Váš Šrotmistr JanexD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ardhes Ardhes | Web | 4. prosince 2010 v 18:51 | Reagovat

To tě ta škola až tak děsí? :D  :D  :D

2 JanexD JanexD | Web | 6. prosince 2010 v 18:21 | Reagovat

Ne, škola ne. Je to Šrot a tohle byla Mysl. Prostě mě to tak napadlo napsat, neni to kvuli škole.
Hlavně jsem chtěla, aby to působylo značně psyfedelně.

3 Ardhes Ardhes | Web | 8. prosince 2010 v 11:42 | Reagovat

Mysl? No, když myslíš....mysl....mysl...mysl...mysl....mysl...mysl....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama