Můj vzor, aneb víte vůbec co se tím myslí?

10. prosince 2010 v 20:34 | JanexD |  Tarumipu

Můj vzor, aneb víte vůbec co se tím myslí?   Mnoho z nás si už asi někdy řeklo můj vzor, je ten a ten člověk. Ale zamysleli jste se někdy nad tím proč je podle Vás právě tato osoba Váš vzor? A co  je to vůbec vzor?
   Některé z nás holek si třeba řekly, že jejich vzor bude třeba Selena Goméz..., ale proč zrovna ona? Nejspíš odpovídáte: je hezká, slavná a určitě bude nebo už je bohatá, motá se kolem ní spousta hezkých kluků a je prostě strašně megacool. A abych nekřivdila ani klukům, ty si zase mohli idealizovat nějakého sportovce, nebo tak oblíbeného Chucka Norrise. Opět se, ale ptám proč zrovna on? Je dobréj, no prostě borec, je to Chuck Norris a podobné komenty, které dokážou vyprodukovat klučičí mozečky (omlouvám se pokod někomu křivdím, ikdyž pochybuju...).
Ale tyto megacool a borecký vzory já neuznávám! Proč?
   Já mám totiž o vzoru jiný představy...
... vzor je od toho, aby jsme ho mohli v rozumných mezích následovat, do určité míry se mu připodobňovat a hlavně by jsme se měli dokázat poučit z jeho vlastních chyb!
Ano měli by jsme se z jeho chyb dokázat poučit, tudíž by to měla být o něco dosažitelnější a lidštější osoby, než nějací super hrdinové nebo bárbínkovské krasotinky, které jsou na první pohled bez nějakých lidských chyb. Ovšem když je budeme slepě následovat, můžeme spadnout do velkých trablů, které nebyli v zaslepení jejich úžasností a jen proto, že to byla osoba nedosažitelná a neřekla nám o úskalích svého života.
   Proto se tam objevují slova jako v rozumných mezí, do určité míry, ale nechci Vám hned zakazovat idealizovat si takové osoby, klidně to udělejte, ale nebuďte slepí.
   Mím vzorem je má rodina a všichní mí kamarádi. Jsou to osoby blízké, jde jim říct "Ahoj" anebo "Jak se máš?", na to by jste se těžko ptali filmové hvězdy... zároveň jim na mě záleží a nechají mě ať si z nich beru příklad, ale pokud by se mi to mohlo vymstít, řeknou mi to. Proto jim můžu věřit já a oni mě, jak chcete důvěřovat Chuckovi Norrisovi?
   Osoby tak blízké, že k nim můžu natáhnout ruku a říct "Děkuji, jsi můj vzor!"

PS: Věnováno: mé rodině, Elmandře a Ardhes, bez pochyby Katině.
Trochu hokus pokus s úpravou textu, doufám, že se bude líbi jak úprava tak článek a uvítám komentáře!!! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ardhes Ardhes | Web | 17. prosince 2010 v 15:49 | Reagovat

Ano, jsem tůj vzor!Výtlem, výtlem,výtlem... Jedna chybka,Chuck Norris není sportovec(ale jeden mě napad, nechceš ho dát za příklad:)) Jinak máš naprostou pravdu, a ten text je zvýrazněnej vcelku dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama